REKLAMA

V květnu začala pro zaměstnance s malými dětmi fungovat v areálu nemocnice dětská skupina. Je to předkrok mateřské školy, zatím pro maximálně 12 dětí. Skupinu provozuje Centrum pro rodinu Benjamínek a stravování dětí zajišťuje nemocniční kuchyně. Tuto dětskou skupinu navštívila 16. srpna 2018 radní pro zdravotnictví Milena Stárková.

Plzeňský kraj k tomuto účelu zrekonstruoval budovu bývalého plicního oddělení, která se nachází v parku na samém konci areálu nemocnice. Děti si hrají ve zdravém prostředí, daleko od aut a hluku města. „Ve zdravotnictví pracují převážně ženy. Pokud je chceme udržet ve velmi náročné a zodpovědné práci, musíme hledat cesty, jak jim život usnadnit. Školka přímo u pracoviště je jedna z možností”, říká Milena Stárková. Zdravotníci mohou své dítko umístit i při mateřské dovolené a začít třeba s prací na zkrácený úvazek. Do dětské skupiny lze přijmout dítě již od jednoho roku věku.

REKLAMA

Nemocnice by ráda pro potřeby zdravotníků využila i další prostory celkem třípodlažní budovy a zřídila zde spolu s městem školku pro celkem 30 dětí. 

Klatovská nemocnice je největší nemocnicí holdingu Plzeňského kraje. Poskytuje služby pacientům velké spádové oblasti, včetně Sušicka, kde nemocnice provozovaná soukromníkem péči omezuje. Kraj se chová zodpovědně, podmínky pro pacienty a své zaměstnance neustále zlepšuje.

REKLAMA