OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

telc siroka ikonaJubilejní 30. ročník vícežánrového festivalu Prázdniny v Telči, který se koná až do 12. srpna v malebné renesanční Telči, má na programu legendy české hudební scény jako jsou Bratři Ebenové, Jan Spálený či Ivan Hlas. Po Ivě Bittové, Javorech a Hradišťanu naváže na sled velkých hudebních jmen jeden z nejslavnějších českých rockerů Vladimír Mišík, který na nádvoří telčského zámku vystoupil společně s kapelou Etc.

REKLAMA

Vystoupení jednoho ze zakladatelů českého rocku Vladimíra Mišíka bude předcházet koncert uskupení Ivan Hlas Trio, které se do Telče vrátí po pěti letech. Po skončení hlavního programu se pak uskuteční noční koncert, takzvané Nocturno, na kterém se představí duo slovenských bluesmanů Luboš Beňa a Bonzo Radványi.

Do Telče se vrací rockeři i bluesmani

Čtvrteční hlavní program na zámeckém nádvoří otevře další Trio, tentokrát kytaristy Jiřího Holoubka známého z kapely Spirituál Kvintet. Poté již na hlavní scénu nastoupí proslulí Bratři Ebenové, kteří patří mezi stálé hosty festivalu a do Telče jezdí spíš jako na dovolenou než pracovně. Jejich koncerty jsou vždy perfektně zrežírované a na nudu není pro samé historky Marka Ebena a šlágry, jako jsou písně Já na tom dělám, Folkloreček a Trampská, vůbec čas.

V pátek 3. srpna pak na telčském zámku proběhne oslava 20. narozenin folkrockové liberecké kapely Jarret, ke které se jako gratulant připojí legendární český bluesman Jan Spálený spolu s jeho Amatérským sdružením profesionálních muzikantů. O písňovou tvorbu Jarretů se téměř od prvopočátků kapely stará Bohuš Vašák, který sice již v současnosti není členem kapely, ale stále pro

ně píše písně s chytlavými melodiemi a inteligentními texty, což dokládá i fakt, že poslední album nazvané Za hrany bylo mezi třemi nominovanými na cenu Anděl. Na koncert na hlavní scéně naváže Nocturnem alternativní rocková kapela Hm…, která se do Telče vrátí po dlouhých pěti letech.

Pohádky a některé koncerty jsou zdarma

Vedle hlavních a nočních koncertů probíhá na Prázdninách v Telči bohatý doprovodný program na tzv. Kocouří scéně, kde se každý den od 14.30 hrají pohádky a od 17.00 vystupují méně známé a začínající kapely. Oba tyto programy se konají až do skončení festivalu 12. srpna a vstup na ně je zcela zdarma. Kromě toho se na náměstí Zachariáše z Hradce koná již tradiční trh s nejrůznějším originálním oblečením, šperky, keramikou a různými rukodělnými výrobky.


Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA