OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

klezmatics2009Na devětadvacátém ročníku folkového festivalu Prázdniny v Telči, který začíná již za pouhý měsíc, vystoupí stovky hudebníků, mimo jiné Oscarem oceněný Glen Hansard, či renomovaní představitelé klezmeru a etnické hudby The Klezmatics, držitelé Grammy za nejlepší album žánru worldmusic.


Od 29. července do 14. srpna ožije renesanční Telč hudebním festivalem Prázdniny v Telči. Na třech scénách během sedmnácti dní opět vystoupí desítky kapel a divadelních uskupení. Na hlavní scéně na nádvoří zámku v Telči se představí to nejlepší z rozmanité české folkové scény. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit například na Vladimíra Mišíka a Petra Skoumala, Bratry Ebeny, Ondřeje Havelku a Melody Makers, obnovenou Vltavu, Hradišťan, Miky Ryvolu, či Tomáše Kluse.
Na Prázdniny v Telči každý rok přijíždějí i renomované zahraniční hvězdy. Zahájení festivalu 29. července na telčském zámku proběhne v divoké irské atmosféře, poněvadž na něm zahrají irští folk-rockeři Sliotar. V irském duchu se ponese i následující den, kdy na festivalu již poněkolikáté vystoupí světoznámý písničkář Glen Hansard. Hansard se do Telče vždy rád vrací a letos vystoupí netradičně v kombinaci s českým uskupením Blue Effect a Radimem Hladíkem. Podobně bouřlivá bretaňská atmosféra bude procházet zámeckým nádvořím i 6. srpna, kdy zde vystoupí česko bretaňský Bran spolu s americkým multiinstrumentalistou a punk-rockerem Timem Eriksenem.

Zaručeně největší hvězdou letošního ročníku Prázdnin v Telči budou newyorští The Klezmatics, kteří se zapsali do dějin hudby tím, že dokázali klezmerové hudbě vdechnout nový život a byli za to v roce 2006 oceněni prestižní hudební cenou Grammy. „Klezmatics jsou něco jako Rolling Stones klezmeru. Nejlepší světová klezmer kapela s přesahy k balkánským dechovkám, jazzu i punku. The Klezmatics jsou geniální muzikanti, kteří umí klezmer smíchat téměř s čímkoliv. Jejich avantgardní hudba s vévodícím klarinetem, podmanivými houslemi a výrazným rytmem si zaručeně sedne s magickým prostředím telčského zámku,“ popsal The Klezmatics organizátor Prázdnin v Telči Milan Kolář.

The Klezmatics ve své hudbě mísí jak východoevropskou židovskou spiritualitu, tak moderní hudební vlivy. Během své kariéry vydali devět alb, která posunula hranice mnoha žánrů. The Klezmatics jsou nezaměnitelní, hrají hudbu dravou, provokativní i taneční v duchu africké divokosti, zároveň však tajuplnou, orientální a mystickou. Jejich koncert proběhne 14. srpna na zámeckém nádvoří.
 
REKLAMA