REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kukacka divadlo jihlava ikonaV sobotu 27. října v 19:00 hodin v Horáckém divadle Jihlava proběhne druhá premiéra divadelní sezony 2012/13 Wassermanova adaptace románu Kena Keseye „Vyhoďme ho z kola ven“ v režii hostujícího režiséra, šéfa činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci Michala Langa s názvem „PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM“. 

Divadelní dramatizaci ve své době skandálního románu Kena Keseye (román byl předlohou slavného Formanova stejnojmenného filmu, oceněného pěti Oscary) vytvořil Dale Wasserman, který je autorem i řady dalších her a muzikálů. Přelet nad kukaččím hnízdem a Muž z kraje La Mancha jsou ale díla, která jej vynesla mezi nejhranější americké autory na světě.

REKLAMA

Do ústavu pro choromyslné přichází Randle Patrick McMurphy, který má soudem nařízenou léčbu, protože přesvědčil soud, že je psychicky vyšinutý, aby se vyhnul vězení z sexuální zneužití. Jeho představa pokojného života v ústavu je od začátku konfrontovaná s praktikami despotické vrchní sestry Mildred Ratchedové – Velké sestry, která ústav neomezeně řídí. Sestrou zavedená pravidla pořádku se záhy po příchodu McMurphyho začínají rozkládat, jeho přítomnost je pro ni výzvou k od počátku nerovnému souboji...

Všichni asi tušíme, kdo v tomhle boji zvítězí, ale co kdyby to náhodou bylo všechno ještě jinak...? 

Nejbližší reprízy: 30.10., 31.10., 2.11., 5.11., 10.11.

Více informací na www.hdj.cz


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA