REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zeliv_klasterFestival Musica Figurata v želivském klášteře doplní v druhé půlce hudební kurzy Convivium, které vedou přední pedagogové z vysokých hudebních škol po celé Evropě. Účastníci letní hudební školy se v týdnu od 13. srpna do 21. srpna účastní osmi hudebních dílen, mezi nimiž zaujme i v mezinárodním měřítku unikátní projekt zaměřený na studium arménské duchovní hudby.

„Týdenní seminář zaměřený na arménskou duchovní hudbu povede britsko - arménský  zpěvák a dirigent, Haig Utidjian, který vystudoval dirigování na Guildhall School of Music and Drama v  Londýně, původním vzděláním je kybernetik a který nyní řídí orchestr a sbor Karlovy university v Praze. Haig Utidjian je předním propagátorem české hudby po světě a rovněž vede sbor opery v Liberci. Ve funkci arcijáhna se podílí na arménských bohoslužbách v Praze,“ doplňuje umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená.

Hudební škola přinese sérii koncertů
Kurzy hudební školy se zaměřují na duchovní hudbu křesťanských církví. Všechny koncerty v rámci Convivia jsou veřejně přístupné. Významnou událostí Convivia bude koncert lektorů z různých koutů světa, který se uskuteční ve čtvrtek 19. srpna od 20.00 kostele Narození Panny Marie.
„V rámci tohoto koncertu vystoupí např. sopranistka Nicki Kennedy z Velké Británie, varhaník Vincent Rigot z Francie, tenorista a přední badatel v oblasti francouzské barokní opery Thilo Hirsch ze Švýcarska a další. Všichni lektoři Convivia jsou vysoce zajímavé umělcké osobnosti, které se pohybují na evropských pódiích, a jejich vystoupení v želivském klášteře nabídne mimořádný hudební zážitek,“ zve návštěvníky Pečená.

Convivium za účasti zpěváků z celé České republiky a Slovenska vyvrcholí v sobotu 20. srpna od 19:30 závěrečným koncertem účastníků hudebních dílen a v neděli 21. srpna v 10:30 slavnostní bohoslužbou v opatském kostele v želivském klášteře.

Celý program: http://www.musicafigurata.cz/
REKLAMA