REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zamek_jaromerice_nad_rokytnouNavštivte ve víkendovém volnu některý ze čtyř vybraných zámků v kraji Vysočina a nechte se přenést zpět do historie. Takový zážitek Vám nabízí od 16. července aktivita krajské destinační agentury Vysočina Tourism. Výlety do dávných dob pod názvem „Tajemství velkého pergamenu“ je možné prožít ve čtyřech prázdninových víkendech v rámci netradičních prohlídek na zámku Jaroměřice nad Rokytnou, Velké Meziříčí, Žirovnice a Náměšť nad Oslavou.
 
Pro návštěvníky je připraven  ve čtyřech po sobě jdoucích prázdninových víkendech výjimečný zážitek. V rámci zámeckých prohlídek budou turisté vtaženi do divadelního příběhu s názvem „Tajemství velkého pergamenu“, který je bude bavit po celou dobu komentované prohlídky. Příběh odehrají dvě desítky profesionálních herců z několika českých divadel, oblečených do dobových kostýmů.

„Netradiční kostýmované prohlídky na hradech a zámcích na Vysočině se uskutečňují v letech 2011 a 2012 v rámci projektu Marketing turistické nabídky kraje Vysočina do roku 2013, spolufinancovaného Evropskou unií. Celková částka na tuto aktivitu je 1 272 000 korun,“ okomentovala Romana Nejedlá z Vysočina Tourism.

Milovnící historie se mohou těšit i na následující ročník, kdy se jiný příběh ve stylu živých obrazů odehraje na dalších třech vybraných hradech v kraji Vysočina, a to opět během letních prázdnin 2012.

Termíny výletů do historie:
  • 16. – 17. 7. 2011 – Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou
  • 23. – 24. 7. 2011 – Zámek Velké Meziříčí
  • 30. – 31. 7. 2011 – Zámek Žirovnice
  • 06. – 07. 8. 2011 – Státní zámek Náměšť nad Oslavou
REKLAMA