REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

telcOd 2. srpna mohou návštěvníci zámku v Telči shlédnout putovní výtavu fotoobrazů Masarykova onkologického ústavu v Brně s mottem: "Největší zázemí pro dítě je zdravý táta". Projekt, jehož součástí je také nástěnný a stolní kalendář, je zaměřen na prevenci rakoviny u mužů a podíleli se na něm známí tatínci z řad umělců a sportovců se svými dětmi. Výstava bude umístěna v Justičním sále zámku do konce srpna.

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností, jediný svého druhu v České republice. Díky svému výjimečnému postavení v rámci českých zdravotnických zařízení považuje ústav za svou povinnost upozorňovat širokou veřejnost na zatím jedinou možnost, jak zvítězit nad onkologickým onemocněním, a to na prevenci. Využívá veškerých možných způsobů, jak o tom s lidmi hovořit.  Právě z těchto důvodů vznikl kalendář pro rok 2009 a fotovýstava s portréty známých maminek se svými dětmi (herečky, baletky a moderátorky) - Největší dárek pro dítě je zdravá máma.

Ukázalo se, že tento projekt veřejnost zaujal, a protože se nádorová onemocnění pochopitelně nevyhýbají ani mužům, rozhodl se ústav podobným způsobem oslovit známé tatínky. Tak vzniklo pokračování projektu, opět v podobě kalendářů (nástěnného a stolního) a putovní výstavy fotoobrazů tatínků s dětmi v jejich přirozeném prostředí, jehož cílem je upozornit na prevenci rakoviny varlat a rakoviny prostaty.
Výstava obsahuje 15 obrazů, z nichž 12 tvoří samostatné kalendárium. Na projektu se podíleli známí tatínci se svými dětmi - Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Ivan Trojan, muzikant Dalibor Štrunc z Cimbal Classicu, Petr Malásek, sportovci Tomáš Dvořák a Jan Železný a další. Koupí kalendářů, které budou na výstavě k prodeji, mohou návštěvníci podpořit pořízení nové endoskopické techniky pro sonografii, která bude součástí vybavení Oddělení digestivní endoskopie MOÚ.

Vernisáž výstavy se uskuteční 2. 8. 2011 v 15 hodin na zámku v Telči. Vernisáže se zúčastní prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., ředitel Masarykova onkologického ústavu a vystoupí také Dalibor Štrunc, jeden z fotografovaných tatínků, který se postará o hudební část vernisáže.
Výstava bude v Justičním sále zámku umístěna do konce srpna a přístupná bude denně mimo pondělí od 9:00 - 18:00 hod. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Více informací naleznete na www.zamek-telc.eu nebo www.mou.cz

REKLAMA