REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

klezmaticsTelč, jedno z nejkrásnějších měst v České republice, už více než týden žije letním hudebním festivalem Prázdniny v Telči. Víkendové koncerty i přes nepřízeň počasí přilákaly do malého městečka tisíce návštěvníků. Na nádvoří telčského zámku vystoupil například americký zpěvák a multiinstrumentalista Tim Eriksen, anebo Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem Melody Makers. I když už se festival přehoupl do své druhé poloviny, stále se jeho návštěvníci mohou těšit na sedm dní plných koncertů, divadel a festivalové pohody.

Na své vystoupení na Prázdninách v Telči čeká stále ještě několik desítek českých i zahraničních interpretů. Ve zbývajícím týdnu tak na zámeckém nádvoří zahraje například bluegrassová Druhá Tráva, legendární Spirituál Kvintet, praotec všech trampů Miki Ryvola, anebo světoznámá cimbálovka Hradišťan. Mezi diváky je však největší zájem o koncert nejpopulárnějšího českého písničkáře současnosti - Tomáše Kluse.

prazdniny_v_telci
Vrcholem Prázdnin budou The Klezmatics
Do Telče jsou už tradičně zváni také muzikanti ze všech koutů světa. Na letošním ročníku festivalu už například vystoupil irský písničkář Glen Hansard, či slavný americký multiinstrumentalista a zpěvák balad Tim Eriksen. Největšími zahraničními hvězdami letošních Prázdnin v Telči jsou však zaručeně newyorští The Klezmatics, držitelé Grammy za nejlepší worldmusic album roku 2006, kteří po celém světě prosluli tím, že proměnili tradiční klezmerovou muziku v současnou a moderní hudbu.

„Klezmatics jsou jako Rolling Stones. Nejlepší kapela svého žánru na světě. Svým hudebním projevem se blíží k balkánským dechovkám, jazzu i punku. Navíc jsou to geniální muzikanti, kteří umí na tradiční nástroje, jako jsou klarinety, housle a bicí hrát nevídanou muziku. Jejich vystoupení v magickém prostředí telčského zámku bude určitě nezapomenutelným zážitkem a tím největším vrcholem letošních Prázdnin v Telči,“ řekl hlavní organizátor festivalu Milan Kolář.
Koncerty ve Sklepě i na ulici

prazdniny_v_telci_ondrej_havelka
Již tradiční součástí Prázdnin v Telči jsou noční koncerty ve festivalovém klubu, kterému se přezdívá Sklep. V uplynulých dnech v něm vystupovala například alternativní skupina Dva, anebo písničkářka Lucie Redlová. Ve Sklepě však letos vystoupí například ještě Václav Koubek, Vladimír Václavek, či reykjavická skupina Árstídir, která se podobně jako slavná kapela Sigur Rós, nechává inspirovat islandskou folklórní hudbou. Zaručeně největším večírkem bude koncert skupiny Traband.

Mnoho muzikantů, kteří přijedou do Telče zahrát, však vůbec není napsaných v programu. Denně tak mohou návštěvníci festivalu narazit na skupinky hudebníků, hrajících někde na ulici, v podloubí, anebo v hospodě jen tak, sami sobě a ostatním pro radost. „V Telči se ovšem také stává, že jedním z těch pouličních muzikantů může být třeba Glen Hansard, Tim Eriksen, anebo jiný slavný muzikant. V Telči je zkrátka možné úplně všechno,“ dodal Kolář.

prazdniny_v_telci_ondrej_havelka_01
REKLAMA