REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

sveceny_jaroslavSobotní koncert houslisty Jaroslava Svěceného v kostele Narození Panny Marie v želivském klášteře navštívilo přes tři sta lidí. Program festivalu Musica Figurata, jehož součástí bylo i vystoupení Svěceného, pokračuje v pátek 15. července. Z ohlasů je patrné, že lidé projevují o duchovní a klasickou hudbu velký zájem.

zdroj foto: www.sveceny.cz

„O koncert Jaroslava Svěceného byl nebývalý zájem. U vchodu stály dlouhé fronty hodinu před koncertem. Pana Svěceného doprovázel varhaník Josef Popelka. Oba umělce publikum odměnilo mohutným potleskem ve stoje,“ popisuje umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená.

V tomto týdnu jsou pro zájemce připraveny hned dva koncerty. V pátek 15. července koncert výborného varhaníka Lukáše Vendla, který mimo jiné letos v dubnu hrál na zahajovacím koncertě po opravě velkých varhan v Praze v kostele Nejsvětějšího Salvátora. Lukáš Vendl je jedním z největších českých odborníků na duchovní hudbu německého baroka a podobně bude zaměřen i jeho koncert.

REKLAMA

V sobotu 16. července v Malovaném refektáři ochutnají návštěvníci zcela odlišnou atmosféru a za doprovodu barokní harfy a dvou louten vyslechnou vášnivé italské Affeti Amorosi v podání souboru In Cordis - Spojené struny historické. Zpívat bude Kateřina Doležalova Ghanudi, která vystudovala v Praze Filozofickou fakultu Karlovy univerzity a konzervatoř v italské Veroně. Soubor s neobvyklým a zvukově velmi malebným obsazením vede theorbista a muzikolog Miloslav Študent.


Celý program naleznete na http://www.musicafigurata.cz/REKLAMA