OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

gustav_mahlerLetošní 7. ročník Festivalu muzejních nocí bude v Jihlavě spojený s oslavami 150. výročí narození Gustava Mahlera. Národní zahájení festivalu se uskuteční v Plzni 20. května a festivalovou řadu ukončí tradiční Pražská muzejní noc 11. června.

"Na Vysočině k letošní celostátní akci oficiálně přihlásilo jedenáct institucí. Svoji muzejní či galerijní noc chystají všechna muzea a galerie zřizované krajem Vysočina, ale také například Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci či Městské muzeum v Kamenici nad Lipou," uvedl na webových stránkách kraje radní Tomáš Škaryd.

S projektem první Pražské muzejní noci přišlo v roce 2004 Národní muzeum, které se tak připojilo k řadě evropských měst, kde se podobné akce konají již několik let.

V od 20. května do 11. června zůstanou v Česku muzea a galerie ve vybraných městech otevřené do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné, volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče. Loni se do akce zapojilo 218 organizací, letos je zatím přihlášení 250.

Festival muzejních nocí se koná za podpory ministerstva kultury.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA