REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

voda_kapkaKolekci fotografií, na kterých jsou zachyceny významné vodní toky Vysočiny, zahájí ve středu v sídle kraje hejtman Jiří Běhounek (ČSSD). Akce se koná při příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března.

"Voda je společným majetkem, jehož hodnotu by měli všichni uznávat. Každý by měl začít u sebe a zamyslet se nad způsobem užívání vody i jejím znečišťováním. Světový den vody oslavíme proto symbolicky tím, že si připijeme právě vodou na zachování jejího množství a čistoty," sdělil radní Josef Matějek.

Hlavním cílem Světového dne vody, který byl vyhlášený v roce 1993, je pořádání osvětových akcí k podnícení zájmu veřejnosti a odpovědných institucí o ochranu a udržitelný rozvoj ve využívání vodních zdrojů. Téma letošního dne je Voda pro města-reakce na výzvu měst.

Na výstavě v Jihlavě bude možné vidět fotografie pramenů významných vodních toků na Vysočině, největších čistíren odpadních vod, úpraven vod a vodárenských nádrží sloužících k zásobování pitnou vodou, zájemci se dozvědí i další informace z oblasti vodního hospodářství a rybářství.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA