REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

tanec ikona18. března se v divadelním sále DK Ostrov Havlíčkův Brod představí irská taneční show s názvem „IMPULSES – Tanec, který má duši“. Představení začne v 19:00 a diváci si budou moci vychutnat originální taneční divadlo plné nápaditosti, vtipu, strhujících rytmů irského stepu a energické živé hudby.

IMPULSES je mimořádný projekt, který propojuje irskou tradici s inovativními nápady, které vytváří nezapomenutelné taneční představení. Jeho autor, Andrej Mikulka, vypráví příběh prostřednictvím humorných divadelních vstupů, autorských choreografií a tanečních improvizací, které perfektně doplňuje živá kapela. Výjimečnost tohoto tanečního divadla spočívá v komunikaci hlavního protagonisty s publikem, které je několikrát s lehkostí vtaženo do rytmické hry, odehrávající se před ním. Diváci si tak spontánně užívají skutečnost, že z hlediště se stává jeviště, čímž představení získává jedinečnou dynamiku. Nadšené publikum tak odchází domů s nezapomenutelným zážitkem, který doznívá ještě dlouho po jeho skončení.

REKLAMA

Představení je postavené na irském tanci a stepu, kterým sekundují další perkusivní formy jako tap dance a body percussion. V rámci večera si divák vychutná i působivý spěv a současný tanec. Organickou součástí představení je živá kapela, místy vtipně propojená s tanečníky. IMPULSES je plné zajímavých choreografických inovací, které v sobě spojují profesionální taneční výkony, nápaditost a humor. Z klasické irské taneční show se stává originální taneční divadlo, které vyvolává silné emoce a úsměv na tváři každého diváka.

Reakce diváků:

"Absolutně úžasné představení"

"Bylo to neskutečné, stále ve mně Impulsy doznívají! Blahopřeji, stvořili jste nádherné dílo!"

"Zajímavé choreografie, výborná hudba, ještě lepší tanec a zábava. Jednoduše skvělé představení!"

"Děkujeme Andreji Mikulkovi a všem účinkujícím za skvělé a nezapomenutelné zážitky z nedělního vystoupení Impulses v divadle Ponec. Když se mne doma ptali, jaké to bylo, nedokázala jsem jednou větou vyjádřit své pocity. Bylo to zcela odlišné od všech těch vystoupení nejznámějších cizích skupin. On totiž samotný název Impulses – Tanec, který má duši, prozrazuje proč. Ano, toto je kombinace profesionálního tance, originálních nápadů, vtipu, perfektního hereckého projevu, úžasné živé hudby a zapojení publika. Je to vystoupení, ze kterého sálají emoce, ale i je zároveň evokuje v divácích samotných. Zážitky, které jsme si v našich srdcích a vzpomínkách odnesli domů, nám už nikdy nikdo nevezme…“

Andrej Mikulka studoval tanec přímo v Irsku, kde získal prestižní titul Master of Arts in Dance Performance. Se StepScene Dance Company, kterou založil v Irsku, se představil na scénách v mnohých evropských zemích, své taneční umění a choreografie prezentoval také v několika světově uznávaných tanečních show. V současnosti žije v Praze kromě aktivit v produkci IMPULSES předává své zkušenosti v rámci pravidelných tanečních lekcí a různých workshopů. Snaží se vést tanečníky k přirozenosti, muzikálnosti a kreativitě, důraz klade na to, aby si uvědomili, že tanec je mnohem víc než jen strojové opakování naučených kroků.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA