REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

svetlafest ikonaUž za pár dní, v sobotu 8.června, začne ožívat Světlá nad Sázavou rockovým děním. Nebude to ovšem na fotbalovém stadionu, jak bylo zvykem. „Terén fotbalového hřiště je tak podmáčený, že postavit na něm pódium je prakticky nemyslitelné. Lidé by navíc tancovali v blátě. Museli jsme tak akci přesunout k areálu věznice ve Světlé nad Sázavou,“ říká pořadatel Petr Domkář.  Deště pořadatelskému týmu přidělaly spoustu práce. Dokonce se kvůli nim rozhodli upravit vstupné, které bude na místě snížené na 350 Kč. „Chceme tak lidi motivovat, aby si k nám cestu našli,“ vysvětluje Domkář.

Na druhou stranu měli přece jen štěstí v neštěstí. Meteorologové totiž slibují postupné zlepšování počasí, v sobotu tak má být celkem slunečno a teploty nad dvaceti stupni.

REKLAMA

Kromě změny místa se ale žádné jiné zásadní věci nemění. Návštěvníci se mohou podobně jako v minulých letech těšit na Světláfestu na podobnou úroveň servisu: v areálu u věznice najdou jak stánky s pivem, bary, velký stan Red Bull s míchanými drinky, stánky s jídlem a steaky a odpovídající sociální zázemí. Festival zároveň přinese několik novinek, se kterými se v minulých letech návštěvníci neměli možnost setkat: půjde například o stánek od Epsonu, kde se budou moci lidé vyfotit a hned na místě dostanou profi fotku do ruky. Kdo bude chtít na odpolední program vzít dítě, vyjde ho potomek do 120 cm na akci zdarma. To nejdůležitější je ale na všech festivalech samozřejmě program, který je v případě Světláfestu už nadupaný k prasknutí. Během posledních dnů do něj přibylo několik kapel. „Jsme moc rádi, že se nám povedlo získat kapelu Koblížci, kteří zabodovali v jedné z kategorií ankety Slavík. Hlavně mužskou část publika asi osloví zpěvačka Olga Lounová. Skvělým tahákem pro ty, co si chtějí zatančit, je Walda Gang, což je celkem neslýchaný mix country a rocku. Další tahák jsou UDG, Kern, hodně známí jsou kluci z Harleje. Přijede i osvědčená kapela Seven. Program pak rozjedou krajští El Brkas. K tomu všemu jsou v line upu Black Dolphins a novinkou je Civilní obrana,“ uzavírá výčet kapel Petr Domkář. 

Na otázku, jestli kvůli počasí neuvažovali nad zrušením akce, kroutí organizátoři svorně hlavou. Jsou prý patrioti a ve Světlé se moc akcí nekoná, zrušit tak jednu z největších by byla prý škoda. „Oba dva minulé ročníky si k nám našlo cestu skoro 2000 lidí. V současné době, kdy festivaly spíše končí kvůli nedostatku sponzorů a také menšímu počtu návštěvníků, to bereme jako velký úspěch a zároveň určité poděkování od lidí. Jsme všichni nadšenci a festival děláme zadarmo,“ vysvětluje hlavní pořadatel Petr Domkář. Letos prý budou trochu bilancovat. Jak už bylo řečeno, čeká je třetí ročník, a pokud dopadne dobře v situaci navíc ztížené počasím, je to pro organizátory potvrzení, že nápad oživit tak trochu ospalou Světlou, byl dobrý. 

Podobný nápad ovšem dostal i organizační tým Sázavafestu. Logicky se tak nabízí otázka, jestli si oba festivaly budou konkurovat. „Samozřejmě, že v kraji, který patří spíš k chudším, asi nejde čekat, že lidi budou za kulturu rozhazovat, takže si vyberou místo dvou akcí jednu. Konkrétně v případě Světláfestu a Sázavafestu si ale myslím, že vůbec o žádnou konkurenci nejde. Sázava je multižánrová, headliner jsou DUB FX, což je naprosto jiný žánr, kdy jde spíš o taneční záležitost. Světláfest je naproti tomu orientovaný na rock. V jeho rámci si tady fandové mohou poslechnout jeho různého druhy, to ano, ale pořád jde o rockovou hudbu,“ popisuje situaci Petr Domkář. Podle něj se oba festivaly spíš doplňují. Navíc mají obě dvě akce jinou atmosféru: „V našem případě jde prostě o velkou zábavu, potkají se tady známí, co chodí na stejné koncerty, potkají se tady sousedi z okolních obcí. Je to akce s mnohem osobnější atmosférou,“ pokračuje Domkář.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA