OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

sovaNa dvě stě sov z nejrůznějších materiálů a nejrůznější velikosti bude k vidění v Městské knihovně v Humpolci. Slétnou se tam 22. a 23. března na Soví výstavu, kterou spolu s knihovnou připravuje sdružení Zelené srdce.  Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody, ale jsou také symbolem moudrosti a proto takřka v každém obchodě s dekorativními předměty na nějakou narazíte.

Své o tom ví Pavel Koubek, který se věnuje dlouhodobě ochraně volně žijících  sov a tak velice často nějakou figurku sovy od přátel dostane. „Dnes už jich mám víc jak dvě stě nejrůznějších velikostí, z nejrůznějších materiálů a z nejrůznějších končin světa,“ vysvětluje Pavel Koubek. Na výstavě tak budou k vidění sovy z benátského skla, nebo z lávy ze sopky Etna.  Figurky doplní i další předměty s obrázkem sovy a také putovní výstava fotografií nazvaná Ohrožené královny noci. Výstava bude otevřena po oba dny od 8,00 do 11,00 hodina a od 12,00 do 15,00 hodin.

REKLAMA

Na setkání s volně žijícími sovami se mohou zájemci vydat v pátek 23. března do Horní Krupé u Havlíčkova Brodu, kde od 17,00 hodin pořádá středisko ekologické výchovy Chaloupky akci Soví noc.  


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

 

REKLAMA