REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

slamovani_logoJiž 15. ročník tradičního festivalu Slámování míří po roce opět do Červené Řečice. Třetí víkend v sprnu mohou opět všichni návštěvníci popustit uzdu své fantazii a vytvořit si vlastní sochu ze slámy. I letos nebudou chybět divadla, výtvarné dílny a soutěže. A to vše za doprovodu příjemné hudby.

 Slámování je výtvarně recesivní akce pro jednotlivce i rodiny s dětmi, při které návštěvníci tvoří objekty ze slámy. Dostanete drát, provázek a slámu. A všichni se celý víkend baví a hrají si.slamovani_program

První ročník proběhl v srpnu 1997 u pozdně gotického kostela Božího těla a zúčastnilo se ho 14 kamarádů z Občanského sdružení ŠVAGR. Spolek na záchranu památek a ŠVAGR potom spojili síly a ze Slámování se stala široko daleko známá akce. Součástí Slámování jsou divadelní představení, výstavy, řemeslné dílny (kovářská, keramická, malování), projekce filmů na náměstí a rockový koncert. Druhý ročník Slámování probíhal ještě u kostela Božího těla, ale doprovodný program již přímo v červenořečickém zámku, ke kterému dnes Slámování neodmyslitelně patří. Na zámku probíhají výstavy (Švagr, Spolek, Výtvarné sdružení Kosa, výstavy květinových instalací), účastníci zde mohou přespat a v případě špatného počasí je zámek pro všechny útočištěm.

Spolek se také prostřednictvím Slámování snaží upozornit na havarijní stav zámku a zpřístupnit jej veřejnosti a podniká kroky k jeho záchraně.

slamovani_pozvanka
Více se o festivalu Slámování dozvíte na www.slamovani.cz
REKLAMA