REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

telefonovani thumbTradiční letní pohádkové výstavy v Bráně Matky Boží v Jihlavě letos nahradí vzdělávací interaktivní výstava s názvem O zvuku a lidech. Výstava hravou formou propojuje vzdělávání, kulturní vyžití, hru i zábavu. Projekt se skládá z několika tematických okruhů, např. zvuk a lidské ucho, zvuk a muzika, zvuk a film, zvuk jako fyzikální veličina apod.

Výstava odpovídá na otázky o vzniku zvuku, jeho šíření, jak jej vnímáme a zda a jak nás může i klamat; návštěvníci mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí nejen o světě ruchu a hudby. Výstava O zvuku a lidech je určena především žáky ZŠ, rodiny s dětmi, ale i zájmové organizace a širokou veřejnost.
„Na začátku výstavy má průvodce krátký výklad, během kterého seznámí návštěvníky s daným tématem a principem fungování interaktivní výstavy. Průvodce je návštěvníkům po celou dobu k dispozici pro vysvětlení jednotlivých úkolů,“ popisuje pracovnice Turistického informačního centra Markéta Melounová. V následující interaktivní části, během které návštěvníci pracují s úkolovým listem a plní úkoly, zkoušejí interaktivní pomůcky a přístroje a provádějí zajímavé pokusy. „Na závěr s průvodcem zkontrolují správnost splněných úkolů, dozví se další zajímavosti a dostanou na  pamětní list,“ dodala Markéta Melounová.
Výstavu O zvuku a lidech pořádá statutární město Jihlava ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči Ostrava – Klub ÁMOS od 2. dubna do 7. července 2013 v objektu Brány Matky Boží. pozvanka výstava o zvuku a lidech jihlava
Vstupné na výstavu bude pro děti předškolního věku 20 Kč, dále snížené 30 Kč (děti od 6-15 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P) a základní 40 Kč. Brána Matky Boží je od dubna otevřena denně: pondělí až pátek 8:30 – 17:00, o víkendech a státních svátcích 10:00 – 13:00 a 14:00 – 18:00.

REKLAMA

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací
Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

 

REKLAMA