OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

 

setkani umelcu_pavlovice_ikoVe dnech 12. - 18.9. 2011 proběhlo v Rodinném penzionu Chalupa Pohádka v Jimramovských Pavlovicích mezinárodní setkání výtvarných umělců. Českou republiku zastupovaly grafička Mgr. A. Andrea Tachezyová, malířky Mgr.art. Petra Kršáková a Mgr.art. Eva Chmelová, Slovenskou republiku pak malíři Prof. Ľudovít Hološka akad. mal., MA. Mária Fulková, Viliam Pirchala akad.mal., Mgr. art. Martina Lacová, Mgr. art. Jana Pirchalová, Mgr. art. Juraj Toman, Mgr. art. Juraj Jaroš, Bc. Slavo Durkaj a audiovizuální umělec Mgr. art. Andrej Poliak (Arttoday.sk) a jeho mexický kolega Carlos Carmonamedina (rezident Arttoday.sk).

REKLAMA

Malířská, jako ostatně i jiná sympozia, jsou velmi specifickým "časem" pro tvorbu, to je způsobeno jak přesunem do jiného prostředí, vytržením se z vlastního prostoru a zvyků, nutnou "aklimatizací",  vstřebáváním nových podnětů a fungováním mezi jinými "cizími" tvůrci.  Pokud má  za těchto podmínek vzniknout výtvarné dílo, je nutná rychlá adaptace. Díky velmi otevřenému přijetí místními obyvateli, zázemí, které vytvořili manželé Šindelářovi i společnému naladění autorů, však vznikla pro tyto akce až nebývalá rodinná atmosféra, která celý proces "zvykání si" urychlila. Díky tomu, i během tak krátkého časového horizontu, vznikla řada kvalitních děl, zachycujících jak okolí Jimramovských Pavlovic, tak subjektivní vnímání autorů.

setkani umelcu_pavlovice_2

Sympozium probíhalo formou plenérové malby, kdy jednotliví tvůrci přímo reagovali na krajinu a její charakteristické tvarosloví. Inspiraci nacházeli  v místní architektuře i volné přírodě. Vždy však s osobitým přístupem.

"Nultý", ročník je za námi, čeká nás zhodnocení a příprava ročníku "Prvního"... 

Díla vzniklá během Nultého ročníku malířského sympozia v Jimramovských Pavlovicích můžete vidět do 31.10. 2011 v prostorách Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem, Půdní galerie. Po skončení výstavy v Bystřici n.P. se obrazy přesunou do prostor České spořitelny, pobočky Žďár nad Sázavou.

Občanské sdružení 2CH - organizátor akce, zastoupené Paní Lenkou Šindeléřovou, Petrou Kršákovou a Evou Chmelovou děkuje za podporu všem sponzorům.

setkani umelcu_pavlovice_3


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

 

 

REKLAMA