REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

glen_hansard_prazdniny_v_telciSobotním magickým koncertem Glena Hansarda se devětadvacátý ročník festivalu Prázdniny v Telči rozjel na plné obrátky. Okolí zámku se do posledního místa zaplnilo stánky s rukodělným zbožím, odpolední divadla lákají stovky diváků, muzikanti z hlavního programu hrají po nocích v telčských hospodách a ulicích. V týdnu na třech festivalových pódiích vystoupí například Vladimír Mišík a Petr Skoumal, Bratři Ebenové, Vltava a Jarret, anebo americký punkrocker a multiinstrumentalista Tim Eriksen.

Už teď je jasné, že vystoupení Glena Hansarda na nádvoří telčského zámku bylo jedním z vrcholů letošních Prázdnin v Telči. I přes vytrvalý déšť zůstalo publikum irskému písničkářovi věrné a nádvoří zůstalo zaplněné až do úplného konce koncertu. Kromě klasických písní jako jsou Finally, Leave a Devil Town zahrál Glen i několik písní nových. Na dvě písně se k němu přidala i Markéta Irglová. V nejhustším dešti pak Glen zazpíval i slavnou filmovou píseň „Raindrops keep falling on my head“. Nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří byli u toho.

Prázdniny v Telči ale nejsou jenom o koncertech. Každý den se na telčském náměstí hrají pohádky pro děti i dospělé. Po hlavním koncertě je někdy na programu divadelní představení s vážnější tématikou, jako bylo například nedělní představení Iluminace z dílny Víti Marčíka mladšího. Další divadla přiveze například Anička Duchaňová, dlouholetá členka alterantivní Jablkoně a pravý mistr pouličního divadla Víťa Marčík starší.
REKLAMA