REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fsf zdar 150 ikonaFestival  svobodného filmu je formát, který poprvé vyzkoušeli Piráti v Jihlavě v  únoru letošního roku. O program byl zájem, a proto se rozhodli navázat s  pokračováním, které proběhne ve středu 15. května od 19 hodin v klubu Batyskaf na Náměstí Republiky 11 ve Žďáře nad Sázavou. Na začátku festivalu se uskuteční přednáška zaměřená na svobodnou kulturu a pak se přikročí k promítání nezávislé tvorby.

Úvodem žďárského pokračování si poslechnete krátkou přednášku s prezentací Filipa Kršky, člena Pirátské strany, o svobodné tvorbě a fenoménech kopírování a inspirace v současnosti. V návaznosti se poté přistoupí k promítání filmu SITA SINGS THE BLUES, což je  neotřele animovaná interpretace indického eposu Ramajána prolínající se  s příběhem současné americké manželské dvojice, která byla oceněna na  festivalech po celém světě. Režie, animace i produkce filmu je v podání  ikony svobodné kultury NINY PALEYOVÉ.

REKLAMA

Vstupné se neplatí a to ani dobrovolné. Během přednášky se ale dozvíte, jakým způsobem můžete podpořit přímo autorku,  a bude možnost si u pirátského stolku vyzvednout letáky s návodem, jak  na to. Zde budou k dostání i další propagační materiály, například i  Pirátské strany.

"Svobodnou kulturu vytvářejí autoři, kteří již déle nechtějí, aby jejich  díla byla rukojmím lobbistů prosazujících omezování svobody slova a  sledování občanů nejen na Internetu nebo například vybírání soukromých daní. Šíří svá díla bez bariér a těší se z přirozeného respektu a vděku publika. Přestože prvotním cílem tvorby není zisk, ale radost z tvorby a  touha sdělit myšlenky a pocity co nejvíce lidem, jsou stále překvapováni vysokou mírou finanční podpory diváků, posluchačů, čtenářů a  uživatelů. Důkazem jsou například filmy zařazené do pásma Festivalu  svobodných filmů.," uvádí k tomu Filip Krška, jeden z organizátorů festivalu.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA