OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vanoce advent_001S koncem měsíce října se uzavřely prohlídkové trasy památkových objektů NPÚ na Vysočině. V zimních měsících nabízí návštěvnickou trasu pouze zámek v Telči, kde je v zámecké galerii přístupná výstava „Hračky nestárnou“. Brány ostatních památek se pro návštěvníky otevřou pouze u příležitosti adventních akcí, jako jsou koncerty, vánoční trhy, živý betlém nebo vánoční folkové Prázdniny. 

Advent na památkách Vysočiny zahájí v neděli 27. 11. 2011 v Náměšti nad Oslavou Zámecký adventní koncert barokní hudby, který začne v knihovně zámku od 17 hodin. Během dvouhodinového vystoupení zazní ukázky z hudebního díla Händela, Vaňhala, Telemanna, Bacha a dalších, v podání souboru Musica Organum. Tento profesionální komorní soubor (varhany, soprán a trubka) interpretuje hudbu 17. a 18. století, a to jak duchovního, tak světského charakteru. Doporučujeme teplé oblečení. Po koncertě jsou všichni zváni na zámecký adventní svařák, který se bude zdarma podávat v pokladně zámku.

REKLAMA

V Jaroměřicích nad Rokytnou připravují na víkend 10. - 11. 12. 2011 tradiční akci Vánoce na zámku, která nabídne oblíbené řemeslnické trhy, doprovodný kulturní program a také vánoční výstavu, letos na téma "Kouzlo vánočního dárku". V průběhu obou dnů vystoupí na zámku divadlo Mrak, duo Komedianti na káře, žáci ZŠ Otokara Březiny s pěveckým pásmem vánočních koled, divadlo Dolní Vilémovice, divadlo Studna a v sobotu v 16:00 s vánočním koncertem Pavel Szabó a hosté.

Na hradě Lipnici se chystá adventní koncert na neděli 18. 12. 2011. Koncert souboru Ludus Musicus začne v prvním patře věže Samson od 15 hodin.

Také Zámek v Telči oživí jako každým rokem tradiční adventní akce. Komponovaný pořad telčských folklorních souborů s názvem Živý betlém rozezpívá zámecké nádvoří 17. a 18. prosince. Ve středu 21. prosince od 18 hodin se v Justičním sále zámku uskuteční poslední letošní přednáška z cyklu Památky kolem nás, tradičně věnovaná historii Vánoc. Na příjemné posezení nad svátečním punčem zve ÚOP NPÚ v Telči. Štědrý den na zámku si mohou děti od 13 do 15 hodin užít s prohlídkou výstavy Hračky nestárnou v Zámecké galerii, spojenou s nadílkou od Ježíška. Od 25. prosince bude v telčské pobočce Muzea Vysočiny zpřístupněn nově zrestaurovaný pohyblivý betlém manželů Vostrých. Je to přes pět metrů dlouhý ojedinělý betlém zhotovený ze dřeva a kašírovaného papíru, postavený poprvé v roce 1916. V termínu 27. – 30. 12., se na zámku uskuteční folkové Vánoční prázdniny v Telči, koncerty budou začínat vždy v 18 hodin (27. 12. Nezmaři, 28. 12. Epy de mye, 29. 12. Žalman a spol. a 30. 12. Jarret).

 


Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

 

 

REKLAMA